Home UZAYTEKNO KÖPEK ROBOT ‘SPOT’ EMİRLERİNİZİ BEKLİYOR
UZAYTEKNO - 26 Eylül 2019

KÖPEK ROBOT ‘SPOT’ EMİRLERİNİZİ BEKLİYOR

Boston Dynamics'in köpek robotu 'Spot' sonunda piyasaya çıktı. Spot söylediğiniz her yere gidebiliyor; engelleri aşabiliyor; hiçbir şartta dengesini kaybetmiyor ve isterseniz dans bile edebiliyor.

Eski adıyla SpotMini olarak bilinen robot için Boston Dynamics seri üretime başlandığını ve bazı firmalara teslim edildiğini duyurdu. Boston Dynamics’in köpek robotu ‘Spot’ kumandası sayesinde söylediğiniz her yere gidebiliyor; engelleri aşabiliyor; hiçbir şartta dengesini kaybetmiyor.

HEM İŞ YAPIYOR, HEM DANS EDİYOR

Arkasında dört tane donanım modülü taşıyabilen Spot her amaç için kullanılabiliyor. Ancak istendiğinde dans bile edebilen robotu Boston Dynamics her parayı verene yollamıyor. Boston Dynamics şirketini ikna edebilecek iyi bir fikriniz varsa ve bunu sunduktan sonra yeterli bütçeyi sağlarsanız Spot’a sahip olabileceksiniz.

14 KG YÜK TAŞIYOR

Boston Dynamics yaklaşık 15 yıldır üstünde çalıştığı Spot’un 90 dakikalık bir kullanım süresi var. 360 derecelik bir kameraya sahip olan robot saniyede 1,6 metre ilerleyebiliyor. -20 °C ile 45 °C derece arasındaki sıcaklıklarda çalışabilen Spot’un 14 kg’lik bir yük taşıyabiliyor.

İŞTE KARŞINIZDA ROBOT SPOT

Fotoğraf ve video: Twitter, Youtube