Home UZAYTEKNO ÖĞRENCİLERİN TERCİH ETMESİ GEREKEN 10 UYGULAMA
UZAYTEKNO - 5 Ekim 2019

ÖĞRENCİLERİN TERCİH ETMESİ GEREKEN 10 UYGULAMA

Eğitim teknolojiyle buluştu: Öğrencilerin hem okul hem de sınavlara hazırlık alanlarında hayatını kolaylaştıran mobil uygulamalar şöyle...

Okul dersleriniz ya da sınavlarınız için soru bankası mı arıyorsunuz? Her boş anınızı ‘ders soruları’nı cevaplandırarak mı geçirmek istiyorsunuz? Tüm bunları da defter kitap taşımadan mı yapmak istiyorsunuz? Akıllı cihazlardaki mobil uygulamalarla bu mümkün… İşte size 10 vazgeçilmez uygulama. Bunlar arasında 20 binden fazla eğitmenin olduğu Kunduz da var, ücretsiz dil eğitimi veren Dualingo da… İşte o liste:

1. Kunduz

“Fırsat eşitliği yaratma” hedefiyle yola çıkan ve gönülleri fetheden Kunduz uygulaması; YKS, LGS, KPSS ve ALES sınavlarına hazırlanan öğrencilerin yol arkadaşı oluyor. 20 binden fazla eğitmenin bulunduğu, 8 milyonu aşkın sorunun çözüldüğü mobil uygulama, temel liselere ve özel derslere alternatif oluyor. Hem eğitmenler, hem de öğrenciler için sosyal fayda yaratan mobil uygulama, öğrencilerin hayatını kolaylaştıran en iyi mobil uygulamalar arasında bulunuyor. Kunduz’un çalışma prensibi çok basit ve faydalı: Öğrenci, Kunduz ile çözemediği sorunun fotoğrafını çekerek gönderiyor. Profesyonel eğitmenler tarafından sorunun çözümü ortalama 10 dakikada içinde kullanıcıya görsel şekilde iletiliyor. Öğrenciler, Kunduz uygulaması sayesinde 13 farklı derste sorularını sorabildiği gibi, “Eğitim Koçluğu” yardımı da alabiliyor. Detaylı bilgi https://kunduz.com adresinden alınabilir.

Kunduz (uygulama) kullanan bir öğrenci

2. Duolingo

Ücretsiz dil öğrenme ve imece çeviri oluşumu… Duolingo, hem Android hem de iOS platformlarının en sevilen uygulamalarından biri.

3. CamScanner

200’den fazla ülkede 100 milyondan fazla yüklemeyle dünyanın 1 numaralı mobil belge tarama ve paylaşma uygulaması… Belgeleri yazdırma, buluta kaydetmek veya faks göndermek üzere görüntü dosyası/PDF olarak keskin ve net bir şekilde taramaya olanak tanıyor.

4. Evernote

Dünya genelinde 225 milyon aktif kullanıcısı var. Not alma, aldığınız notları düzenleme veya herhangi bir fotoğraf üzerine not alma imkânı sunuyor.

5. Any Do

Online ajanda gibi kullanılabilen Any Do uygulaması, sade ve şık bir arayüze sahip. Yapılacak işlerinizi not almanıza yarayan uygulama, iPhone, iPad ve Android cihazlarla uyumlu.

6. Google Keep

Android ve iOS mobil işletim sistemleriyle uyumlu mobil uygulama, web sürümüyle de kullanılabiliyor. Uygulama, notlarınızı kaydederek notlarınıza tüm platformlardan ulaşmanızı sağlıyor. Google tarafından geliştirilen Google Keep not alma uygulaması, ders çalışmayı kolaylaştıran uygulamalar arasında bulunuyor.

Üniversite öğrencilerinin mobil uygulama tercihi TED

7. TED

100’ün üzerinde dilde alt yazı desteği ile büyük bir kullanıcı kitlesine hitap eden mobil uygulama, Türkçe desteğiyle ücretsiz olarak indirilebiliyor. Her yıl en ünlü ve ilham verici binlerce insanın konferanslarını yayınlandığı TED.com’un mobil cihazlara indirgenmiş hali olan mobil uygulama, özellikle üniversite öğrencilerinin ve eğitmenlerin yenilikçi fikirleri takip edebileceği bir uygulama.

8. Scribd

Dünyanın en büyük online kütüphanesi… Scribd; en iyi e-kitap uygulamaları arasında bulunuyor. 10 milyon fazla dokümana ulaşabilme fırsatı sunan uygulama; İngilizce, Almanca, Fransızca başta olmak üzere yaklaşık 90 dili destekliyor.

9. Memorado

Mottosu “Güçlü Beyin. Güçlü Hayat.” Stres atmak isteyen öğrencilerin mutlaka indirmesi gereken uygulama, Berlin Freie Üniversitesi tarafından onaylanmış uygulamalardan biridir.

10. QualityTime

QualityTime, eğitim hayatında akıllı telefonların sadece faydalı olmak için kullanılmasını sağlayan bir uygulama. Hangi saatlerde hangi uygulamanın ne kadar kullanıldığını raporlayan uygulama, öğrencilerin telefon kullanımını azaltarak ders çalışmaya daha çok vakit ayırmasına yardımcı oluyor.

Fotoğraflar: Freepik