Home UZAYTEKNO ÖZGÜR ÖNEY, SPACEMAG TÜRKİYE’DE
UZAYTEKNO - 19 Ekim 2019

ÖZGÜR ÖNEY, SPACEMAG TÜRKİYE’DE

Türkiye'de fotoğraf avını başlatan Özgür Öney, Spacemag Türkiye'de. Özgür Öney her cumartesi Tekno'da dijital fotoğrafçılık üzerine yazacak.

Spacemag Türkiye Ailesi her geçen gün büyüyor. Fotoğraf sanatçısı Özgür Öney, Spacemag Türkiye’de… Şifreleri çöz, hedefleri bul, fotoğrafları çek, oyunu kazan… 1975 doğumlu Özgür Öney Türkiye’de bir ilk olan Fotoğraf Avı‘nı işte bu sloganla tanıtıyordu… İstanbul’daki fotoğraf etkinliklerinin başında gelen Fotoğraf Avı’nı başlatan fotoğraf sanatçısı Özgür Öney, Spacemag Türkiye’de yazacak.

Ünlü fotoğrafçı Özgür Öney, her Cumartesi günü Tekno Bölümü’nde fotoğraf ve dijital fotoğrafçılık üzerine yazılar kaleme alacak. Özgür Öney köşe yazılarına ‘Kimya, Optik ve Işığın Peşinde Deneyler’ konseptli yazı dizisiyle başlayacak.

FOTOĞRAF SANATÇISI ÖZGÜR ÖNEY KİMDİR?

Fotoğraf sanatçısı Özgür Öney…

Özgür Öney, 1975 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğretimini İstanbul’da tamamladı ve Makine Mühendisliği lisansından sonra Bilgi Teknolojileri yüksek lisansını tamamladı. Yaklaşık 20 yıllık kurumsal hayatında Türkiye’nin önde gelen kurumsal şirketlerinin üst yönetim kademelerinde görev yaptı.

DOĞUMGÜNÜNDE KURUMSALI BİTİRDİ!

2016 yılının Ocak ayında, doğumgününde kendisine bir hediye vererek son kurumsal görevinden ayrıldı ve “Kalenderhane Fotoğraf Stüdyosu” adı ile kendi fotoğraf stüdyosunu kurdu. Portre, reklam ve tanıtım fotoğrafçılığı alanında çalışmakla beraber Canon Türkiye’nin iş ortağı olarak fotoğraf severlere çeşitli atölye ve kurslarla yardımcı olmakta, ayrıca fotoğraf üzerine seminerler vermektedir.

GALATA VE SULTANAHMET’TE FOTOĞRAF AVI

Tescilli markası olan Fotoğraf Avı© etkinliklerinin geliştiricisi olarak birçok şirkete hizmet veren Özgür Öney, 25 yıldır fotoğrafla iç içe geçen bir hayattan sonra, en sevdiği uğraşını işi haline getirebilen şanslı bir kişi olduğunu düşünmektedir. Fotoğraf Avı, yoğun olarak İstanbul Galata ve Sultanahmet’te oynanmaktadır.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

“ÖZGÜR ÖNEY İLE MANZARA FOTOĞRAFÇILIĞI İPUÇLARI”

Canon Türkiye, bugün Canon Deneyim Merkezi’nden düzenlenen “Özgür Öney İle ‘Manzara Fotoğrafları İpuçları’ etkinliğini söyle duyurmuştu: “Kalenderhane’nin kurucusu Özgür Öney, Canon Deneyim Merkezi’nde yapılacak seminerde “Manzara Fotoğrafları İpuçları”nı anlatacak. Harika manzaralar görebilmek için onca zaman, emek ve para harcadıktan sonra, o güzellikleri kameraya da gözümüzün gördüğü kadar güzel yansıtabilmek için ihtiyacınız olan ipuçlarını bu seminerde bulabilirsiniz.”

BAĞLANTILI HABER: ‘ASTRONOTLAR, MÜSLÜM VE BEN FERO DİNLESİN’

YAPAY ZEKA ÜRETİMİ NASIL ETKİLER?

MARK ZUCKERBERG’DEN ÇELİŞKİLİ “GERÇEKLİK” AÇIKLAMASI