Home UZAYTEKNO RUS ERKEK ROBOT FEDOR, HİNTLİ KADIN ROBOTU ‘BEĞENMEDİ’
UZAYTEKNO - 8 Şubat 2020

RUS ERKEK ROBOT FEDOR, HİNTLİ KADIN ROBOTU ‘BEĞENMEDİ’

Rusların uzay robotu Fedor, Hintlilerin uzaya göndereceği kadın robot Vyommitra'ya sert çıktı: "Ben uzaya tek gitsem iyi olacak."

Bugünleri de gördük… Aşktan mı, kıskançlıktan mı… Henüz bilinmiyor. Ama robotlar arası ‘haset savaşı’ başladı. Kahramanımız Rusların medarı iftiharı insansı robot Fedor… Ağustos 2019’da Soyuz MS-14 uzay aracı ile, Kazakistan’ın Baykonur Uzay Üssü’nden fırlatılan ve Uluslararası Uzay İstasyonu’nda görev yapan Fedor, Hintlilerin kadın robotu Vyommitra’yı beğenmedi.

“MÜHENDİSLERİN ESERİNİ GÖRDÜM!”

Rus insansı robot Fedor.

20 Ocak’ta tanıtılan Vyommitra, Hintçe ve İngilizce konuşuyor. Önümüzdeki Aralık ayında Hindistan Uzay Ajansı ISRO’nun insansız uçuşlarına katılacak olan Vyommitra, daha sonra Hintli astronotlarla uzaya gidip yardımcı olacak.

Fedor, Twitter adresinden kendisine yöneltilen “Vyommitra’yı beğendin mi?” sorusuna sert çıktı: “Hintli mühendislerin yaptığı eseri gördüm. Ve gördükten sonra da bir kez daha uzaya tek başıma gitmem gerekli olduğuna inandım.”

Fedor’un Twitter hesabı yapay zeka tarafından mı, onu kontrol eden Rus bilim insanları tarafından mı yazıldığı açıklanmadı.

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: HİNDİSTAN, UZAYA ‘İNSANSI KADIN ROBOT’ GÖNDERECEK

‘AVATAR’ ROBOT FEDOR UZAY’DA

DÜNYA ‘ÇİFTÇİ ÇOCUĞU OLAN UZAY ADAMI’NI KONUŞUYOR