Home UZAYTEKNO SAMSUNG’DAN “GOOGLE” AÇIKLAMASI
UZAYTEKNO - 17 Aralık 2019

SAMSUNG’DAN “GOOGLE” AÇIKLAMASI

Samsung Türkiye’ye yeni cep telefonu getirilmeyecek iddiası için açıklama yaptı: "Rekabet Kurumu’nun Google kararını takip ediyoruz."

Samsung, “Türkiye’ye yeni cihaz sevkiyatının durdurulduğu” iddiaları hakkında açıklama yaptı. Samsung, 2020’de çıkacak yeni Galaxy ürünleri ile ilgili Türkiye’deki lansman çalışmaları ve planlamalarına devam edildiğini belirtti. Rekabet Kurumu Android telefonlarda Google’ın uygulamalarının doğrudan yüklü olduğunun rekabeti ihlal ettiği iddiaları üzerine Google hakkında soruşturma açmıştı. Tarafların anlaşamaması üzerine Google Türkiye’deki telefonlara uygulama desteğini çektiğini açıklamıştı. Bugün ise Samsung’un bu sebepten Türkiye’ye akıllı telefon sevkıyatını durdurduğu iddia edildi.

Samsung kamuoyuna şu açıklamayı yaptı:

“Samsung Electronics olarak faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerin yasalarına göre ticari faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Türkiye’de Rekabet Kurumu’nun Google’ın faaliyetleri ile ilgili aldığı kararı ve bununla ilgili süreçleri yakından takip ediyoruz. 2020’de çıkacak yeni Galaxy ürünleri ile ilgili Türkiye’deki lansman çalışmalarımıza ve planlamalarımıza devam ettiğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız. Rekabet Kurumu tarafından yürütülen süreçle ilgili gelişmelere göre kullanıcılarımızı ve kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz.”

Fotoğraf: Twitter

BAĞLANTILI HABERLER:

STAR WARS 10 İÇİN YILLARCA BEKLEYECEĞİZ

WHATSAPP’A ÜCRETLİ ÖZELLİK GELDİ

2 SAAT 46 DAKİKAMIZI SOSYAL MEDYADA GEÇİRDİK