Home UZAYTEKNO SORULARINIZI “KORONAVİRÜSÜ BİLGİ ASİSTANI” YANITLAYACAK
UZAYTEKNO - 19 Mart 2020

SORULARINIZI “KORONAVİRÜSÜ BİLGİ ASİSTANI” YANITLAYACAK

Diyaloğa dayalı yapay zeka alanında uzman teknoloji şirketi CBOT’un yapay zeka teknolojisini kullanarak geliştirdiği “Korona Virüsü Bilgi Asistanı” vatandaşların Corona virüsü hakkındaki sorularını yanıtlıyor.

Şimdilik en kritik 20 ana başlıkta gelebilecek yüzlerce farklı soruya cevap verebilen, CBOT’un makine öğrenmesi ve doğal dil işleme teknolojilerini kullanarak geliştirdiği “Korona Virüsü Bilgi Asistanı”na https://koronabot.com/ adresinden erişim sağlanabiliyor. Öncelikli olarak Sağlık Bakanlığı ile diğer bakanlıkların resmi sitelerindeki ve Twitter hesaplarındaki açıklamaları baz alan ve oradaki güncellemeleri takip eden “Korona Virüsü Bilgi Asistanı”, T.C. Sağlık Bakanlığı algoritmalarına göre hastalık riskini de hesaplayabilecek.

HER AÇIKLAMAYLA KENDİNİ GELİŞTİRİYOR

“Korona Virüsü Bilgi Asistanı”, gündemdeki hızlı değişimle birlikte farklı konular ortaya çıktıkça resmi kanallardan yapılan yeni açıklamalar çerçevesinde yeni sorulara da hızlıca uyum sağlayabilecek. Vatandaşlar siteye girdikten sonra isterlerse sayfadaki arama alanından, isterlerse de sağ alt köşedeki bot sembolünü kullanarak merak ettikleri soruları yazabiliyor. Bu soruları algılayan yapay zekalı sistem ilgili sorulara en doğru yanıtı gerçek zamanlı olarak veriyor.

BAĞLANTILI HABERLER:

“MARS’A YERLEŞECEK İLK İNSAN ELON MUSK OLACAKTIR”

2100 YILINDA İZMİR, AYDIN, MUĞLA YANACAK

KORONAVİRÜSE KARŞI EN ŞANSLI İNSANLAR: UZAY İSTASYONUNDAKİLER!