Home UZAYTEKNO TEKNOFEST 2020 GAZİANTEP’TE
UZAYTEKNO - 9 Aralık 2019

TEKNOFEST 2020 GAZİANTEP’TE

Baykar Teknik Müdürü ve T3 Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST'in 2020 yılında Gaziantep'te düzenleneceğini açıkladı.

İstanbul Havacılık,Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2020’de Gaziantep’te düzenlenecek. Baykar Teknik Müdürü ve T3 Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından açıklama yaptı:

“GAZİ ŞEHRİ GAZİANTEP’TE”

Selçuk Bayraktar

“Milli Teknoloji Hamlesi’nin festivali TEKNOFEST 2020’de Milli Mücadele’nin Gazi şehri Gaziantep’te düzenlenecek! Öğrencileri, akademik camiası, sanayisi, tarihi zenginliği ve elbette mutfağıyla öncü şehirlerden Gaziantep’e çok yakışacak!”

Açıklamanın hemen ardından Gaziantep’ten kutlama mesajları yağdı…

Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin şu tweeti attı: “Gençlerimiz için, geleceğimiz için Türkiye’nin uluslararası teknoloji ve havacılık festivali ’te düzenlenecek! Şimdiden heyecanlanıyorum bir mühendis, bir belediye başkanı olarak ’e hayırlı olsun!”

“ANTEP’İN SAVUNMASININ 100. YILINDA”

Gaziantep Valisi Davut Gül de Selçuk Bayraktar’a teşekkür ettiği tweetinde “Gaziantep savunmasının 100. yılında şehrimiz dünya çapında bir organizasyona ev sahipliği yapacak” diye yazdı.

GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel’in yorumu da “Kabuğunu kırmak için düzenli çaba sarf eden Gaziantep’te 2020 yılında Türkiye’nin ilk ve tek, dünyanın en büyük ikinci havacılık, uzay ve teknoloji festivali Teknofest‘in yapılacak olması büyük bir gurur… Emeği geçen herkese teşekkürler” oldu.

“TEKNOLOJİ GÜNEŞİ DOĞUDAN YÜKSELECEK”

TÜBİTAK’ın mesajı da dikkat çekiciydi: “Teknoloji Güneşi Doğudan Yükselecek. Paydaşı olmaktan gurur duyduğumuz ’le, 22-27 Eylül’de İstiklal Mücadelemizin ve ’nin sembol şehirlerinden Gaziantep’teyiz!”

MİDELER DE BAYRAM YAPACAK!

Teknolojiye espri katanlar da yok değildi… Bazı Twitter kullanıcıları “Gelsin baklavalar, dolmalar, kebaplar, fıstıklar” diye midelerin de bayram yapacağına değindi. TEKNOFEST, bu yıl 1 milyon 750 bin ziyaretçiyi ağırladı.

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: TEKNOFEST REKORLARI ALTÜST ETTİ

YERLİ ELEKTRİKLİ ARAÇ TRAGGER’A YOĞUN İLGİ

İLK TÜRK UÇAN ARABASI CEZERİ TANITILDI