Home UZAYTEKNO TEKNOFEST’TE 3 MİLYON LİRANIN ÜZERİNDE ÖDÜL DAĞITILACAK
UZAYTEKNO - 17 Eylül 2019

TEKNOFEST’TE 3 MİLYON LİRANIN ÜZERİNDE ÖDÜL DAĞITILACAK

Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali bugün başladı; 22'sinde sona eriyor.

TEKNOFEST İstanbul’un ikincisi 17-22 Eylül’de Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilecek. Bu yıl bu yıl aralarında İnsanlık Yararına Teknoloji, Yapay Zeka, İnsansız Su Altı Sistemleri, Uçan Araba Tasarımı, Sürü İHA Simülasyonu’nun bulunduğu 19 yarışma düzenlendi.

50 BİN YARIŞMACI BAŞVURDU

Bakan Mustafa Varank, İHA uçurdu.

Bu yarışmalara, 122 ülke ve Türkiye’nin 81 ilinden 17 bin 373 takım ve 50 bin yarışmacı başvurdu. Finallerde 2 bin takım ve 10 bin finalist mücadele edecek.

World Drone Cup kapsamında birçok ülkeden yarışmacıyı ağırlayacak festivalde, savaşan İHA gösteri uçuşları yapılacak.

ATÖLYE ÇALIŞMALARI YAPILACAK

Gerçekleştirilecek atölye çalışmaları şöyle: “Uzay Taşıtları, Tarih Öncesi Dönemin İzleri”, “Roketimi Tasarlıyorum”, “Desenli Kanatlar”, “Havacılık ve Uzay”, “Nanoteknoloji”, “Enerji Teknolojileri”, “Elektronik Programlama”, “Robotik Kodlama”, “Mobil Uygulama ve Programlama.”

Dikey Rüzgar Tüneli, Gök Bilim Planetaryum, Bilim Seferberliği Planetaryumu, Hava Araçları Sergisi, Kara Araçları Sergisi etkinliklerinin düzenleneceği festivalde toplam 3 milyon liranın üzerinde ödül dağıtılacak.