Home UZAYTEKNO TINDER UYGULAMASINA GÖRÜNTÜLÜ SOHBET EKLENECEK
UZAYTEKNO - 28 Mayıs 2020

TINDER UYGULAMASINA GÖRÜNTÜLÜ SOHBET EKLENECEK

İlişkiler artık daha sanal: Tinder, Covid-19 pandemesi sebebiyle uygulamasına görüntülü sohbet ekleyeceğini açıkladı.

Covid19 sebebiyle bir süredir evde olan insanların evlerine iş getirmeleri harici kafa dağıtmak için sanal uygulamaları daha fazla kullandığı açıklandı. Tinder uygulaması ise bu durumu fark edip Haziran ayı sonuna kadar görüntülü sohbet özelliği ekleyerek hem sosyal mesafe korunup hem de insanların vakit geçirmesini planlıyor.

Bu özellik, Tinder’ın ana şirketi olan Match Group’un ilk çeyrek kazanç çağrısı sırasında duyuruldu ve 2012’deki lansmanından bu yana platforma en büyük katkı sunan güncelleme olduğu belirtildi.

KADIN TINDERCILARIN SAYISI ARTTI

Görüntülü sohbet hizmetinin yanısıra Tinder, pandemi sırasında kullanımda bir artış gördüğünü de paylaştı: Kadın kullanıcıların her gün öncekinden yüzde 37 daha hızlı kaydırma yaptığı istatistikler ile açıklandı.

Match Group CEO’su Shar Dubey kullanıcılara şu mesajı verdi: “Tinder’in yıl için ürün yol haritası büyük ölçüde yolunda ilerliyor ve 2020’de bir dizi yeni gelir özelliğini geliştirmeye ve test etmeye kararlıyız, ancak krizlerin nasıl geliştiğine bağlı olarak öncelikler hızla değişebilir.”

Pandemi döneminde popülaritesi daha da artan arkadaşlık uygulamaları (Tinder, Hinge, OKCupid ve PlentyofFish gibi) bu durumu avantaja çevirmeyi başardılar.

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: TWİTTER, instagram, YOUTUBE

Firma 2020 yılının ilk çeyreğinde sırasında 544 milyon dolar üzerinde gelir elde ettiğini açıkladı.

Bir anket Match kullanıcılarının yüzde 70’inin görüntülü sohbet tarihlerine devam etmekle ilgilendiğini ve OkCupid üyelerinin yüzde 94’ünün sanal olarak çıktığını ortaya koyduğu için, çevrimiçi sohbetin çalışma şeklini değiştirdi.

Shar Dubey, “Sosyal mesafe adaptasyonlara ihtiyaç duydu ve işimizi etkiledi, çünkü bekarların ürünlerimizle etkileşime girme ve ilişkilere başlama biçimi hızla gelişti” dedi.

Match’in uygulamalarının çoğu görüntülü sohbet içerir, ancak Tinder her zaman yalnızca uygulama içi mesajlaşma sunarak amacından şaşmamıştı.

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: LinkedIN, FACEBOOK, PİNTEREST

Tinder ayrıca koronavirüsün başlangıcından bu yana günlük kaydırma ve eşleşme konusunda  ‘tüm zamanların en yüksek seviyelerine’ ulaştı.

En belirgin artış, 30 yaşın altındaki kadın kullanıcılar arasında görülmüştür, çünkü Nisan ayında Şubat ayının son haftasına göre yüzde 37 daha hızlı kaydırma ve eşleştirme yaptıkları tespit edilmiştir. Hazırlayan: Sezi Meriç DEMİRARSLAN

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: SOSYAL İZOLASYONDA ÇOCUĞUNUZA OKUTABİLECEĞİNİZ BİLİM KİTAPLARI

2 SAAT 46 DAKİKAMIZI SOSYAL MEDYADA GEÇİRDİK

GOOGLE’DA NE ARADIĞINIZI FACEBOOK NEREDEN BİLİYOR?