Home UZAYTEKNO TÜRKİYE EVDE KALDI, TEKNOLOJİ SATIŞLARI CANLANDI
UZAYTEKNO - 21 Nisan 2020

TÜRKİYE EVDE KALDI, TEKNOLOJİ SATIŞLARI CANLANDI

Sosyal izolasyon sürecinde iş ve eğlence hayatı evlere taşınınca elektronik ürünlerin online satışları da artış gösterdi.

Koronavirüs tehdidi ile #EvdeKal çağrısına uyan vatandaşlar online satışa yöneldi. Sosyal izolasyon sürecinde iş ve eğlence hayatı evlere taşınınca elektronik ürünlerin online satışları da artış gösterdi. incehesap.com’un verdiği bilgilere göre Mart ayı sonunda tüketiciler; bir önceki aya oranla ev ve sinema sistemleri ve PC ürünlerine yöneldi. Ev ve sinema sistemlerinin toplamında Şubat ayından Mart ayına yüzde 90 artış gözlenirken; LED TV satışlarında yüzde 260, kulaklıklarda ise yüzde 250 artış yaşandı.

KULAKLIK SATIŞINDA % 250 ARTIŞ VAR

Çalışma hayatını evden yürüten, toplantılara video konferans aracılığıyla katılanlar; bunu yaparken de sessizliğe ve odaklanmaya ihtiyaç duyanlar ile bilgisayarları ya da TV üzerinden eğlence servislerine bağlanan kullanıcılar kulaklıklara özel ilgi gösterdi. İncehesap.com verilerine göre Mart ayında kulaklık satışlarında yüzde 250’lik artış yaşandı.

LED TV SATIŞLARI YÜZDE 260 DAHA FAZLA

LED TV’ler de evde kalan tüketicilerin ilgi odağı oldu. LED TV satışlarında son bir ayda yüzde 260’lık artış gerçekleşti. Kullanıcılar, yalnızca evlerindeki televizyonları değil; notebook’ları da yenileme yoluna gitti. Hem iş hem de eğlence için kullanılan notebook’ları daha yoğun kullanan tüketiciler, satışların bir ayda yüzde 70 artmasına sebep oldu.

“GAMİNG’DE BÜYÜK ARTIŞ BEKLİYORUZ”

Nurettin Erzen.

Koronavirüs tehdidi ile #EvdeKal çağrısına uyan vatandaşların iş ve eğlence teknolojilerini yeniden gözden geçirmeye ihtiyaç duyduğunu ifade eden incehesap’ın Kurucu Ortağı Nurettin Erzen; dışarı çıkmaktan çekinen tüketicilerin e-ticarete yöneldiğini, teknolojik ürün satışlarında da bu trendin artarak devam ettiğini belirtti: “Sokağa çıkma konusundaki tedbirlerin devam etmesi durumunda ev ve sinema sistemleri, PC ve notebook satışları ile gaming teknolojilerinde daha büyük artışlar yaşanmasını bekliyoruz.”

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: KORONAVİRÜS, GAMİNG KLAVYESİ SATIŞLARINI YÜZDE 390 ARTIRDI

“VENÜS’E MEVCUT TEKNOLOJİYLE GİDEBİLİRİZ”

2020 YILININ 8 E-TİCARET TRENDİ!