Home UZAYTEKNO Twitter: “ÖZÜR DİLERİZ”
UZAYTEKNO - 9 Ekim 2019

Twitter: “ÖZÜR DİLERİZ”

Twitter, kullanıcılarının telefon ve elektronik posta adreslerini yanlışlıkla reklamcılarla paylaştığını açıkladı ve özür diledi.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter, kullanıcılarının telefon numarası ve elektronik posta adreslerini yanlışlıkla reklamcılarla paylaştığını açıklayarak özür diledi. Financial Times’ın haberine göre, Twitter yaptığı açıklamada reklamcılara, kendi pazarlama listeleri ile Twitter kullanıcılarını eşleştirme izni verdiğini ancak yanlışlıkla kullanıcıların telefon numaraları ve elektronik posta adreslerinin kullanıldığını belirtti.

“BİR DAHA YAPMAMAK İÇİN ADIMLAR ATIYORUZ”

Twitter yaptığı açıklamada “Yakın zamanda, güvenlik amacıyla verdiğiniz elektronik posta adresi veya telefon numarasının yanlışlıkla “Özel Kitleler ve İş Ortağı Kitleleri” reklamcılık sistemimizde reklam amaçlı kullanılmış olabileceğini keşfettik. Bu bir hata ve özür dileriz” dedi. Kaç kişinin etkilendiğini kesin olarak söyleyemeyeceklerini belirten Twitter, “Ancak şeffaf olma çabasıyla herkesin farkında olmasını istedik. Hiçbir kişisel veri ortaklarımızla veya diğer üçüncü şahıslarla harici olarak paylaşılmadı. Bunun olduğu için çok üzgünüz ve bir daha böyle hata yapmadığımızdan emin olmak için adımlar atıyoruz” açıklaması yaptı.

Fotoğraf: Twitter

BAĞLANTILI HABERLER

“GENÇLER ARTIK HABERİ YOUTUBE, FACEBOOK VE TWİTTER’DAN ALIYOR”

SPACEMAG TÜRKİYE SOKAKLARDA

APPLE’A BİR GARİP DAVA: “SİZİN YÜZÜNÜZDEN GAY OLDUM.”