Home UZAYTEKNO UYDU TEKNOLOJİLERİ ANKARA’DA TARTIŞILACAK
UZAYTEKNO - 18 Kasım 2019

UYDU TEKNOLOJİLERİ ANKARA’DA TARTIŞILACAK

Uydu pazarındaki trendlerin tartışılacağı Satcom Vision 2019, pek çok önemli ismi ağırlayacak. Etkinliğin açılış konuşmalarını; Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu yapacak.

Etkinlik boyunca gerçekleştirilecek 5 farklı oturumda, 40’ın üzerinde konuşmacı sunumlar gerçekleştirecek. Bu yılki Satcom Vision’ın odaklanacağı konu başlıkları ise şunlar olacak:

5 YILIN YOL HARİTASI ÇIKARTILACAK

– Şu anda neredeyiz? Uydu iletişimi pazar payını nasıl arttırabiliriz?
– Son bir yılda uydu dünyasında ve yörüngelerinde neler oldu? Önümüzdeki beş yılın yol haritası nedir?
– Uydu iletişimi yer sistemleri teknolojileri: Yenilikler Neler?
– 5G ve uydu teknolojileri ile yakınsaması

Uydu teknolojileri ile ilgili son gelişmeler, Türk uydu ekosisteminin paydaşları tarafından, “Uydu Bağlanabilirliğinde Rönesans” teması ile Satcom Vision 2019’da masaya yatırılacak.

Etkinliğin teması ise sektördeki mevcut durum, potansiyel yeni teknolojiler, ticari pazar perspektifleri ve gelecek beş yıllık döneme yönelik yol haritası göz önünde bulundurularak belirlendi.

“YERLİ YABANCI OYUNCULAR BİR ARADA OLACAK”

Satcom Vision Kurucusu Musa Savaş

Satcom Vision Kurucusu Musa Savaş şu açıklamayı yaptı: “Dünya uydu iletişimi pazarı her geçen gün büyüyor. Türkiye ise sahip olduğu pazar payı ile bu alandaki önemli bir

oyuncu olarak öne çıkıyor. Türkiye’deki firma ve kurumların sektördeki konumu da giderek güçleniyor. Bununla birlikte Türk uydu iletişimi pazarının aynı zamanda pek çok uluslararası paydaşı bulunuyor.”

“Biz de bu yıl 2’ncisini gerçekleştireceğimiz Satcom Vision etkinliği ile bu pazarın paydaşları olan tüm yerli ve yabancı oyuncuları bir araya getireceğiz. Bu oyuncular arasında ise kamu kurumları ve STK’lar ile uydu üreticileri, servis sağlayıcıları, ağ operatörleri ve entegratörler gibi pek çok firma yer alacak.”

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER:

TUSAŞ, MİLLİ PROJELERE KATKI İÇİN STAJYER MÜHENDİS ALACAK

2019’UN 6 GENÇ BİLİM KADINI BELİRLENDİ

YERLİ ELEKTRİKLİ ARAÇ TRAGGER’A YOĞUN İLGİ