Home UZAYTEKNO XİAOMİ 2020 YILI KONFERANSI GERÇEKLEŞTİ
UZAYTEKNO - 11 Nisan 2020

XİAOMİ 2020 YILI KONFERANSI GERÇEKLEŞTİ

Geçtiğimiz hafta Xiaomi firması 2020 Nisan-Mayıs ayları gibi piyasaya süreceği teknolojik cihazların ön gösterimini ve tanıtımını yaptı.

Xiaomi 2020 yılı konferansı gerçekleşti. Cihazların Türkiye fiyatları belli olmaya başlandı. Geçtiğimiz hafta Xiaomi firması 2020 Nisan-Mayıs ayları gibi piyasaya süreceği teknolojik cihazların ön gösterimini ve tanıtımını gerçekleştirdi. Firma bu konferansında televizyon, modem, kulaklık ve diğer yeni ürünlerinin geliştirilmiş modellerini tanıttı.

Yıl içerisinde çıkacak bütün cihazlar ve yurt dışı fiyatları fotoğrafta görülmektedir.

Dünya’nın Covid-19 pandemisi ile savaştığı  şu günlerde  Xiaomi firmasının büyük bir cesaretle yeni cihazlarını tanıtıp piyasaya sunma hazırlıkları yapması şaşırtıcı olsa da olayların akıbeti ile cihazların çıkış tarihlerinin belirttikleri tarihlerde gerçekleşip gerçekleşmeyeceği  ilerleyen zamanlarda belli olacak.

XİAOMİ 2020’DE TELEFONLARINDA NE SUNMAK İSTİYOR?

Xiaomi firması yetkilisi bu sene çıkaracakları telefonları tanıtırken birkaç konuda diğer bahsettikleri konulara nazaran daha da iddialıydılar. Bu konulardan söz etmek isterim;

– 5G Teknolojisi

-Kamera;

Xiaomi firması Flagship cihazında bu senenin en iddialı kamera teknolojisini sundu: MI 10 Pro cihazlarında 4 adet farklı açılara ve kalitelere sahip kamera seçeneği ile beraber geliyor. Sahip olduğu kameralar sayesinde 8K video kaydı alabilen Mı10 pronun bu özelliği ile insanı heyecanlandırmaması imkânsız. heyecanlandırıyor. Kategorisinde bulunan cihazlar ile karşılaştırıldığı zaman en iyi zoom yeteneğine sahip cihazlardan biri olan mı10 pro geçen sene ki modeline nazaran çok yol kat etmiş gözüküyor.

Mi10 MODELİ 8499 TÜRK LİRASI

Zoom özelliğini aşağıda yer alan linkten izleyebilirsiniz;

-Performans/Soğutma

Telefonun donanım kısmı incelendiği zaman snapdragon 865 işlemci göze çarpıyor. Hem mı10pro hem de mı10 cihazlarında da aynı işlemciyi kullanan Xiaomi firması ram seçeneği olarak 8 GB LPDDR5 ve 12 gb lpddr5 sunuyorlar. 8GB ram’li cihazlarda 128 ve 256gb depolama alanı bulunurken 12Gb ram sahip modelinde sadece 256gb hafıza bulunmaktadır. Bu donanıma sahip bir cihazı soğutmak kolay değil, onun için soğutma kısmında da serin ve en optimum şekilde çalışmasını sağlayan sıvı soğutma teknolojisi bulunmaktadır.

-Batarya

4.780 mAh’lik bataryaya ve Mi 10, 30W kablolu hızlı şarj desteğine sahip. Ayrıca buna 30W kablosuz hızlı şarj ve 10W ters kablosuz hızlı şarj desteği de eşlik ediyor.

Xiaomi firmasının bu sene sunduğu cihazların fiyatları yavaş yavaş Türkiye içinde duyurulmaya başlandı. İlk bilgi Mi10 modeli için geldi. Mi10 modeli 8499 Türk Lirası fiyat ile satışa sunulacak. Hazırlayan: Sezi Meriç DEMİRARSLAN

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: TWİTTER, instagram, YOUTUBELinkedIN, FACEBOOK, PİNTEREST

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: TELEFON ŞARJINI EN ÇOK TÜKETEN 17 UYGULAMA

GÜVENLİK UZMANI: “HAYIR, CEP TELEFONUNUZ SİZİ DİNLEMEZ!”

‘TELEFONUM BENİ DİNLİYOR MU?’ TESTİ