Home UZAYTEKNO ‘YAPAY ZEKAYA AHLAKİ KURALLAR KONULMALI’
UZAYTEKNO - 26 Kasım 2019

‘YAPAY ZEKAYA AHLAKİ KURALLAR KONULMALI’

Moskova'daki Yapay Zeka Konferansı'nda konuşan Rusya lideri Putin "Teknoloji, sadece teknolojinin hayrına geliştirilmemeli" dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, başkent Moskova’da düzenlenen Yapay Zeka Konferansı’nda konuştu, yapay zekaya karşı ahlaki kurallar konulması gerektiğine dikkat çekti:

“YAPAY ZEKA BÜROKRASİNİN UYUŞUKLUĞUNU UMARIM KIRAR”

  • “Teknoloj, şirketlerine sesleniyorum. Teknoloji, sadece teknolojinin hayrına geliştirilmemeli. Yapay zekanın gelişiminde uluslararası ahlaki kurallar belirlenmeli.”
  • “Unutumamalı daha değerli olan insandır. İnsanların robotlarla etkileşimiyle ilgili uluslararası ahlaki kurallara ihtiyaç var.”
  • “Tartışma mevcutta sosyal konular ve yapay zekanın kullanılacağı yerlerle ilgili dönüyor. Bu önemli bir konu. Bence profesyonel dünya ve şirketler insanlarla yapay zeka arasında ahlaki kurallar belirlemeli.”
  •  “Asıl amacımız sürdürülebilir gelişim, daha yüksek hayat kalitesi ve vatandaşlar için yeni imkanlar sağlamak olmalı.”
  • “Yapay zeka teknolojisinin kamu yararına kullanılmasını takdir ediyorum. Umarım teknoloji bürokratik çarkın uyuşukluğunu da kırar.”

Rusya’da iki gün süren konferansa bin şirket ve 5 bin dinleyici katıldı.

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: BAYERN MÜNİH’İN STADINA YAPAY ZEKALI GÜVENLİK SİSTEMİ

ÇİNLİLER, 10 BİN KİŞİ ARASINDAN SİZİ TANIYACAK SÜPER KAMERA YAPTI

YAPAY ZEKALI ROBOT EL, RUBİK KÜPÜ ÇÖZDÜ