Home UZAYTEKNO “YÜZÜKLERİN EFENDİSİ”NİN YENİ OYUNU GELİYOR
UZAYTEKNO - 24 Temmuz 2019

“YÜZÜKLERİN EFENDİSİ”NİN YENİ OYUNU GELİYOR

Yakın zamanda oyun stüdyolarında yeniden yapılandırmaya giden Amazon oynaması ücretsiz yeni bir “Yüzüklerin Efendisi” oyunu için Athlon Oyun Stüdyoları ve Middle- Earth Kuruluşu ile ortaklaşa bir çalışmaya başladı.

HAZIRLAYAN: Ulaş Deniz Akyürek

 

İlk olarak geçtiğimiz sene Athlon Oyun Stüdyoları tarafından duyurulan Yüzüklerin Efendisi oyununda hikayenin ana üçlemeden çok önceki bir zaman diliminde geçeceği ve kitabın yazarı J.R.R. Tolkien hayranlarının şimdiye kadar hiç yaşamadıkları bir deneyimle karşılaşacaklarına dikkat çekti.

 

“TOLKİEN’İN DÜNYASI EN ZENGİN KURGUSAL DÜNYALARDAN BİRİ”

“Yüzüklerin Efendisi” oyunuyla ilgili konuşan Amazon Oyun Stüdyoları Başkan Vekili Christoph Hartmann hem kendi markaları hem de “Yüzüklerin Efendisi markasıyla insanlara en yüksek kalitede bir oyun sunmayı amaçladıklarını belirtti ve ekledi: “Tolkien’in orta dünyası tarihteki en zengin kurgusal dünyalardan birisi. Bu da MMO (çok oyunculu rol yapma oyunu) oyunlarda oldukça tecrübeli olan geliştirici ekibimize inanılmaz bir fırsat sunuyor. Bu projeye hükmedecek güçlü bir ekibimiz var.”

Oyunun konsollar ve PC için çıkacağı açıklanırken, ne zaman piyasaya sürüleceği henüz belirtilmedi.

 

SADECE OYUN DEĞİL FİLM DE GELİYOR

Amazon’un film ve televizyon bölümü J.R.R. Tolkien’in çalışmalarına dayanan bir Amazon özel serisi üzerine çalışıyor. Serinin, Peter Jackson’ın sinema üçlemesinden yaklaşık 1000 yıl önce yani Orta Dünya’nın 2. çağında geçeceği belirtilirken, projenin 1 milyar ABD Doları aşkın bir bütçeye sahip olması heyecan yaratıyor.

Film serisinin çıkış tarihi henüz açıklanmazken şimdiden büyük bir beklenti doğurmuş durumda.